W niedzielę, 20 marca 2016 r. odbyła się uroczystość przekazania sztandaru przez Radę Rodziców dla społeczności Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie. Sztandar zaprojektowała nasza studentka z Wydziału Malarstwa Natalia Legutko.

Sztandar jest kwadratowy o wymiarach 100x100 cm, dwustronny, haftowany i obszyty złotą frędzlą. Jego awers jest barwy czerwonej z białym krzyżem maltańskim. W centrum białego krzyża znajduje się wizerunek królowej Katarzyny Jagiellonki. Nad nim, wewnątrz kolistego centrum krzyża widnieje półkolisty napis w dwóch liniach o barwie złotej "Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Katarzyny Jagiellonki". Pod wizerunkiem królowej, w centrum krzyża zamieszczony jest półkolisty napis w dwóch liniach również w złotej barwie "Przy Ambasadzie RP w Sztokholmie". W lewym górnym rogu, na czerwonym polu znajduje się herb dynastii Jagiellonów, pochylony w lewo skos. W lewym dolnym rogu, na czerwonym polu pojawia się napis barwy złotej "15 stycznia 2015", pochylony w prawo skos. W prawym dolnym rogu, na czerwonym polu umieszczony jest herb dynastii Wazów, odwrócony, pochylony w lewo skos. Rewers sztandaru jest barwy czerwonej. W centrum wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami barwy złotej. Nad wizerunkiem orła widnieje napis barwy złotej "Rzeczpospolita", a poniżej wizerunku orła, napis barwy złotej "Polska". Drzewiec dwój dzielny, skręcany po środku, zwieńczony głowicą z metalu barwy srebrnej, z wizerunkiem polskiego orła w koronie. Szarfa w barwie flagi Rzeczpospolitej Polski, zakończona złotą frędzlą. Sztandar jest symbolem najwyższej wartości, honoru i tradycji, jest zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków. Tradycje Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie są powodem do zasłużonej dumy, ale też zobowiązaniem do patriotycznej postawy i wzorowej nauki. Jesteśmy bardzo dumni z naszej studentki, iż to właśnie jej projekt sztandaru został wyłoniony w konkursie.

Uroczystość przekazania sztandaru skierowana była do uczniów i rodziców Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie. Wśród zaproszonych na uroczystość gości pojawili się: Wiesław Tarka – Ambasador RP w Sztokholmie, Grzegorz Jagielski – wicekonsul, Ewa Bielska – z Kongresu Polaków w Szwecji, Natalia Legutko – autorka projektu sztandaru szkoły oraz Joanna Zemanek – adiunkt na ASP w Krakowie.

pikto sztandar legutko