Sztuka i

Po raz drugi artyści spotkają się z ludźmi nauki w debacie z cyklu „Sztuka i...”, organizowanej przez Agencję Artystyczną GAP. Tym razem wątkiem, wokół którego będzie toczyć się dyskusja będzie szeroko pojęta wolność. Dyskusje poświęcone związkom sztuki z innymi dziedzinami i wymiarami życia to projekt kulturalno-edukacyjny dedykowany studentom krakowskich uczelni artystycznych.

W gronie prelegentów debaty

„Sztuka i... wolność”

znaleźli się:

• prof. Krzysztof Globisz – aktor i reżyser;
  • Agnieszka Holland – reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka;
  • prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko – filozof religii, historyk religii;
  • prof. dr hab. Maria Poprzęcka – historyk sztuki;
  • Michał Zadara – reżyser teatralny.

Debatę moderować będzie prof. dr hab. Janina Filek, kierownik Katedry Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego. Odbędzie się ona 25 lutego (poniedziałek) o godzinie 17:00 w PWST (Kraków, ul. Warszawska 5). Wstęp na debatę jest wolny.

Warto podkreślić, że po raz pierwszy w debacie z cyklu „Sztuka i...” istotny głos zabierze także młodzież uzdolniona artystycznie – w programie spotkania przewidziany jest występ studentów II roku Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie.

W spektaklu „FIOLETOWA KROWA – antologia brytyjskiej i amerykańskiej poezji niepoważnej w przekładach S. Barańczaka” wystąpią Anna Antoniewicz, Tomas Kollarik, Dominika Majewska, Monika Mazur, Piotr Nerlewski i Tomasz Włosok.

Będzie to nie tylko przerywnik w dyskusji, ale też komentarz młodych ludzi do zagadnień poruszanych i rozwijanych przez prelegentów.

Projekt „Sztuka i...” jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga oraz przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

sztuka i_wolnosc_plakat_krzywe_druk

szuka i_mini