W najbliższą niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Targów Młodej Sztuki SZTUKOBRANIE. Tym razem sztuka rozgości się i wkomponuje w przestrzeń miejską na Małym Rynku w Krakowie.

Swoje prace zaprezentują studenci i absolwenci artystycznych uczelni krakowskich, młodzi artyści reprezentujący różne style, szkoły i środowiska artystyczne z Krakowa. Impreza
umożliwia młodym twórcom nawiązanie kontaktów z klientami, kolekcjonerami,
oraz galeriami. Poprzednie edycje udowodniły że targi są doskonałym początkiem kariery artystycznej i szansą nie tylko dla artystów, ale również dla każdego kto chciałby za przyzwoitą cenę mieć dobrą sztukę dla siebie. Wprowadzenie w przestrzeń miejską Krakowa Sztuki współczesnej udowodniło, że sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być w jej posiadaniu.

Wśród wystawców tej edycji Targów znajdą się: Zofia Szczęsna, Sebastian Bożek, Paulina Lichwicka, Paulina Jasek, Patryk Hadas, Michelle Brach, Mateusz Hajdo, Maryna Hobrzyk, Marlena Biczak, Maria Regucka, Magda Szczepaniak-Tabor, Maciej Lorenc, Klaudia Warchoł, Katarzyna Stryszowska, Mariusz Dydo, Karolina Skrzydłowska, Kamila Gruszecka, Jacek Karaczyn, Emilia Gąsienica-Setlak, Elżbieta Merta, Dominika Gęborek, Bożena Schabikowska, Arek Twardowski, Ania Nowacka, Amelia Chwałek, Aleksandra Szmak, Marta Kozłowska, Marysia Kisiel, Piotr Jarek, Rafał Gawlik, Oliwia Smołuch, Ewelina Elwira, Tomasz Mińczuk, Natalya Kebalo, Kuba Bronk i Marta Radecka.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z artystami pozwala na przyjrzenie się z bliska nowym trendom w sztuce, wymianę doświadczeń oraz współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze. Poszukiwacze młodych talentów, kolekcjonerzy, osoby, które lubią mieć w swoim domu oryginalne ozdoby - każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Na Targach Młodej Sztuki, można zobaczyć, a zarazem kupić bezpośrednio od artystów prace młodych twórców tj: malarstwo, grafikę tradycyjną, fotografię, rzeźbę. ceramikę.

Impreza odbędzie się w ramach V Festiwalu Studenckiej Twórczości Miasta Krakowa - KULTURAlia / 12-21.04.2013 r./

SZTUKOBRANIE vol. III będzie połączone ze społeczną akcją KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa.

Targi Młodej Sztuki „Sztukobranie – Ram wypełnianie”, organizowane są przez firmę New Soul Design_Marta Kozłowska przy współpracy z Samorządem Studenckim
Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

“Patronat honorowy Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego”

SZTUKOBRANIE Vol III - Targi Młodej Sztuki
21. 04. 2013 (niedziela) 11 - 18 godz.
Mały Rynek Starego Miasta w Krakowie

1-PLAKAT--SZTUKOBRANIE-Vol-III-A2