Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) zachęca do skorzystania z oferty stypendialnej szwajcarskiego rządu dla wybitnych naukowców i artystów zagranicznych.

Za pośrednictwem szwajcarskiej Federalnej Komisji Stypendialnej dla Studentów Zagranicznych Konfederacja Szwajcarska przyznaje zagranicznym studentom i naukowcom różnego rodzaju stypendia na studia podyplomowe na wszystkich kierunkach, jak również w ograniczonym zakresie stypendia artystyczne. Są to:
  • uniwersyteckie stypendia na pobyty badawcze, studia doktoranckie i postodktoranckie na szwajcarskich uniwersytetach, politechnikach i w szwajcarskich wyższych szkołach zawodowych (program nie obejmuje studiów licencjackich i magisterskich)
  • stypendia artystyczne na studia magisterskie w szwajcarskich wyższych szkołach zawodowych i konserwatoriach (dostępne tylko dla ograniczonej grupy krajów)

Warunki ubiegania się o stypendia oraz dalsze informacje dotyczące oferty stypendialnej dostępne są (z podziałem na kraje) na stronie internetowej Federalnej Komisji Stypendialnej dla Studentów Zagranicznych.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na poniższych stronach internetowych: