Nie mamy nic do ukrycia. Wręcz przeciwnie – jesteśmy przekonani, że jak nas trochę poznasz, zechcesz zostać z nami na dłużej. Publikujemy więc informacje na stronie internetowej, działamy w mediach społecznościowych, a w ramach Dni Otwartych Drzwi zapraszamy Cię do naszych sal i pracowni. Chcemy, byś poznał wykładowców i wykładowczynie, pracowników i pracowniczki, studentów i studentki. Może zdarzyć się jednak, że coś Cię nurtuje i nie znalazłeś informacji, która jest dla Ciebie ważna. To jest miejsce i czas: byś zadał nam pytania, poznał nas, zobaczył, posłuchał.

Formuła talk-show daje możliwości swobodnych odpowiedzi na pytania, ale i stwarza miejsce na opowieść – pokazanie Tobie, jacy jesteśmy różnorodni, choć niedoskonali, otwarci na działanie i współpracę oraz z ambicjami, by stale się rozwijać. Także przy Twoim udziale. W ramach hybrydowej formuły spotkania zapraszamy 3 kwietnia 2022 r., między 12.00 a 15.00, zarówno do Auli ASP, by bezpośrednio poznać szerokie grono naszych przedstawicieli, jak również przed ekrany, gdzie możesz zadać nam pytania.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Auli ASP (gmach główny ASP, pl. Matejki 13).

Transmisja na żywo na kanale Vimeo oraz na Facebooku.

Prowadzenie: Agnieszka Szuścik – artystka wizualna, edukatorka i działaczka społeczna. Wykłada na Wydziale Grafiki ASP. Prowadzi audycję „Sztuka słuchania” poświęconą sztuce współczesnej w OFF Radio Kraków. Prelegentka TEDx.

Zapraszamy do aktywnego udziału w trzech panelach:

NIE TYLKO TRADYCJA, czyli (nie)codzienność Akademii

Start: godz. 12.00

„Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie to najstarsza polska uczelnia plastyczna. To tu kształcili się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej sztuki…” Znamy? Znamy! Akademia to jednak nie tylko tradycja, ale przede wszystkim żywy organizm, w którym codziennie funkcjonuje kilkaset młodszych i starszych artystów, kilkadziesiąt jednostek i pracowni oraz kilkanaście podmiotów.

Z jakimi pracowniami powinienem współpracować, jeśli chcę działać w danym obszarze artystycznym? Czy ASP finansuje materiały do prac? Co mi daje udział w kole naukowym i jakie koła są dostępne? Czym zajmuje się samorząd studencki i czy mogę do niego należeć?

• Weronika Chrząstek – przewodnicząca samorządu studenckiego
  • Elżbieta Mroziak – kierowniczka Działu Nauczania
  • Marianna Krzysztofik – przewodnicząca samorządu studenckiego 2019/2021
  • dr hab. Robert Sowa, prof. ASP – prorektor ds. studenckich i kształcenia

AKADEMIA. STATUS: W ZWIĄZKU

Start: godz. 13.00

Tylko w zeszłym roku Akademia podpisała kilkadziesiąt partnerstw oraz umów o współpracy z lokalnymi i ogólnopolskimi podmiotami: instytucjami kultury, innymi uczelniami, placówkami międzynarodowymi i dyplomatycznymi. Chcemy, by synergia, współpraca i otwartość nie były tylko pustymi hasłami. Działamy interdyscyplinarnie, wyznaczamy nowe kierunki i formy działania, żeby Akademia mogła stać się Twoim partnerem w ścieżce artystycznego i zawodowego rozwoju.

Z jakimi instytucjami współpracuje Akademia? Czy Akademia organizuje praktyki ze stałymi podmiotami? Na jakie zagraniczne stypendia mogę aplikować? Jakie konkursy ASP organizuje dla studentów? Jak Uczelnia promuje dorobek swoich studentów?

Uczestnicy:

• Antonina Chmielewska-Merynda – studentka Wydziału Grafiki, nagrodzonego w ramach konkursu stypendialnego Santandera oraz Open Eyes Art Festival
  • dr hab. Joanna Kaiser-Plaskowska – koordynatorka uczelniana programu Erasmus
  • dr Marta Bożyk – graficzka, inicjatorka i koordynatorka projektów artystyczno-badawczych, m.in. „Nature is my homeland”, członkini Rady Uczelni
  • dr hab. Joanna Kubicz – prorektor ds. upowszechniania dorobku

EKO, OPEN, HIPER, czyli Akademia we współczesnym świecie

Start: godz. 14.00

W rzeczywistości zachodzą dynamiczne zmiany w zakresie wartości społecznych, rynku sztuki, technologii, potencjału międzynarodowości i interdyscyplinarności działań. Chcemy być z tymi przemianami na bieżąco. W odpowiedzi na wyzwania współczesności powołaliśmy w zeszłym roku m.in. rzeczniczkę ds. etyki, pełnomocnika ds. osób z niepełnosprawnościami oraz pełnomocniczkę rektora ds. działań proekologicznych.

Czy ASP ma dostęp do nowoczesnych technologii i jakich? Jak Akademia dba o środowisko? Jak wygląda kwestia dostępu studentów do specjalistycznego oprogramowania? Jaką pracę mogę podjąć po studiach?

Uczestnicy:

• dr Roman Dziadkiewicz – artysta, aktywista, wykładowca na Wydziale Intermediów
  • Barbara Siorek – coach i doradca zawodowy w Biurze Karier ASP
  • Erwin Jeneralczyk – student ASP, wyróżniony w ramach projektów studenckich Open Eyes Art Festival
  • dr hab. Monika Wojtaszek-Dziadusz, prof. ASP – pełnomocnik Rektora ds. działań proekologicznych