15 listopad 2022 r.

„Terytoria materii. Od logiki formy do stylistycznych inwersji”. Pod tym tytułem 19 listopada w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbędzie się konferencja oraz wernisaż wystawy zbiorowej pedagogów i studentów Katedry Rzeźby w Materiale. Wystawa będzie dostępna do końca stycznia 2023 roku.

Celem wystawy jest zaprezentowanie nowych  zjawisk, osiągnięć i eksperymentów wśród prezentowanych twórców. Poszczególne dziedziny twórczości; ich podejście do materii, a zwłaszcza do procesu twórczego wraz z dążeniem do mistrzostwa technologicznego w danym materiale, stanowić będzie przyczynek do refleksji nad miejscem klasycznych mediów w rzeźbie współczesnej.

Przedsięwzięciu będzie towarzyszyło wydanie katalogu prezentującego wystawiane prace oraz teksty  zaproszonych artystów przygotowane na konferencję o tym samym tytule.

Uczestnicy wystawy:

Zaproszeni Artyści

• Mgr Mateusz Grobelny (Bolesławiec)
  • Prof. Grażyna Jaskierska-Albrzykowska (ASP Wrocław)
  • Dr Andrzej Kosowski (ASP Wrocław)
  • Dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. uczelni (Wydział Sztuk Pięknych UMK Toruń)
  • Dr hab. Grzegorz Niemyjski, prof. Uczelni (ASP Wrocław)

Dydaktycy Katedry Rzeźby w Materiale, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie:

• Mgr Tomasz Bielecki
  • Dr Sławomir Biernat
  • Dr Magdalena Cisło
  • Dr hab. Iwona Demko, prof. uczelni
  • Mgr Andrzej Dromert
  • Dr Jacek Dudek
  • Mgr Michał Dziekan
  • Dr Paweł Jach
  • Prof. Jacek Kucaba
  • Dr Marcin Nosko

Studenci: Monika Leśniak, Natalia Małkiewicz, Aleksandra Olszar, Bogdan Popardowski, Milena Pułaczewska, Marcin Rockstein, Agnieszka Sowińska, Norbert Sipos, Kamila Stovrag, Kamila Wajda, Sabina Wojtasińska.

Szczegóły: www.cekus.pl/