05 grudnia 2022 r.

Trwa wystawa zbiorowa dydaktyków, studentów oraz zaproszonych artystów pt. „Terytoria materii. Od logiki formy do stylistycznych inwersji”. To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Centrum Kultury Śląskiej. Ekspozycję można oglądać do końca stycznia 2023.

Inauguracja tego projektu artystyczno-badawczego odbyła się 19 listopada 2022 r. w pałacu w Nakle Śląskim. Wspólna wystawa to możliwość prezentacji osiągnięć i naszego potencjału artystycznego Akademii jak i Wydziału Rzeźby. To także okazja do wymiany poglądów i doświadczeń.

Przedsięwzięciu będzie towarzyszyło wydanie katalogu prezentującego wystawiane prace oraz teksty zaproszonych artystów przygotowane na konferencję o tym samym tytule.

Autorzy fot.: dr Sławomir Biernat, Michał Lerka

Uczestnicy wystawy:

Zaproszeni Artyści

• Mgr Mateusz Grobelny (Bolesławiec)
  • Prof. Grażyna Jaskierska-Albrzykowska (ASP Wrocław)
  • Dr Andrzej Kosowski (ASP Wrocław)
  • Dr hab. Sebastian Mikołajczak, prof. uczelni (Wydział Sztuk Pięknych UMK Toruń)
  • Dr hab. Grzegorz Niemyjski, prof. Uczelni (ASP Wrocław)

Dydaktycy Katedry Rzeźby w Materiale, ASP w Krakowie:

• Mgr Tomasz Bielecki
  • Dr Sławomir Biernat
  • Dr Magdalena Cisło
  • Dr hab. Iwona Demko, prof. uczelni
  • Mgr Andrzej Dromert
  • Dr Jacek Dudek
  • Mgr Michał Dziekan
  • Dr Paweł Jach
  • Prof. Jacek Kucaba
  • Dr Marcin Nosko

Studenci: Monika Leśniak, Natalia Małkiewicz, Aleksandra Olszar, Bogdan Popardowski, Milena Pułaczewska, Marcin Rockstein, Agnieszka Sowińska, Norbert Sipos, Kamila Stovrag, Kamila Wajda, Sabina Wojtasińska.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Akademii Sztuk Pięknych, którego pomysłodawcą był prof. Jacek Kucaba z Pracowni Rzeźby w Drewnie, zorganizowała Katedra Rzeźby w Materiale Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie.