07 listopada 2022 r.

Za nami trzydniowa konferencja - Falowanie – II Konferencja Katedry Obszarów Sztuki. Blisko 30 prelegentów, spotkania autorskie, dyskusje, pokazy audio – wizualne, koncerty oraz wystawy. Całe wydarzenie skupione było wokół wspólnego tematu - falowania we wszechświecie.

Prelegenci dotknęli niemal wszystkich możliwych obszarów, w którym możemy zaobserwować zjawisko falowania. A dotyczy ono nas wszystkich. Obejmuje naturalne zjawiska, które występują w przyrodzie, procesy cywilizacyjne, społeczne i kulturowe. Wśród poruszonych zagadnień pojawiły się m.in.:

• falowanie,
  • granice przestrzeni,
  • przenikanie się przestrzeni,
  • przestrzenie hybrydowe,
  • otoczenie,
  • kosmos,
  • wirtualność urzeczywistniona,
  • pomiędzy projektem a rzeczywistością,
  • przyszłość,
  • wykorzystania cyberprzestrzeni w działaniach twórczych,
  • gry komputerowe i sztuka,
  • muzyka, dźwięk,
  • sztuka i nauka,
  • artbranding,
  • NFT,
  • sztuka i pieniądz,
  • współtworzenie się przestrzeni elektronicznej i fizycznej,
  • aspekt wizualny i audialny przestrzeni
  • Alternate Reality Games.

Lista jest długa, a tylko ułamek tego co na temat zjawiska falowania we wszechświecie można jeszcze powiedzieć. To były bardzo twórcze i ciekawe trzy dni spotkań z ekspertami z szeroko pojętego świata nauki i sztuki.

Organizatorzy:

ASP w Krakowie Wydział Intermediów
Katedra Obszarów Sztuki
Pracowanie Archisfery i Audiosfery

Partner: MuFo Muzeum Fotografii w Krakowie

Patronat honorowy:

prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk - Rektor ASP w Krakowie
dr Mariusz Front - Dziekan Wydziału Intermediów ASP w Krakowie

Koordynacja programowa: dr hab. Grzegorz Biliński, prof. Marek Chołoniewski, Patrycja Maksylewicz, Klaudia Kot, Piotr Madej

Oprawa graficzna: Linda Wojtera, Mateusz Świderski.

Więcej na temat konferencji na stronie Wydziału Intermediów ASP.