Studentki i studenci z Wydziału Architektury Wnętrz, na zaproszenie firmy Strabag, w ciągu dwóch dni przemienili przestrzeń dawnego centrum handlowego w przyjazne i kolorowe miejsce. "Miasteczko Plaza", bo taką roboczą nazwę otrzymały te pomieszczenia, zostało przygotowane na przyjęcie dzieci i rodzin z Ukrainy. Nasze twórcze działania widać w pomieszczeniach bawialni, jadalni, kuchni i przestrzeni mieszkalnej.

W projekt zaangażowani byli: Liliana Alrae, Stanislava Danylenko, Kacper Góra, Tatiana Kokot, Urszula Kraszewska, Darya Miseika, Natalia Niżnik, Polina Sidac, Justyna Skalska, Dominik Stawarz, Zuzanna Szczęch, Karolina Wasiluk oraz Kacper Krzemień, Weronika Pochwała (UJ), Dmytro Yuzefovych.

Opiekę nad zespołem sprawował Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz dr hab. Łukasz Sarnat prof. ASP, który także ma swój wkład malarski w powstanie "Miasteczka Plaza". Za pomoc w organizacji naszej wspólnej akcji dziękujemy również Marii Jania z dziekanatu Wydziału Architektury Wnętrz.