Trzydniowa impreza o nazwie Art Business Festival miała miejsce w dniach 4-6 grudnia 2015 r. a honorowy patronat sprawował JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisław Tabisz. Była to I edycja Art Bussines Festival pod hasłem "Architektura & Design". Projekt ma na celu propagowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodych artystów i pasjonatów dziedzin sektora kreatywnego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Studenckie Forum Bussines Centre Club, a partnerami głównymi byli: Biuro Karier ASP oraz Deante.

W programie Art Business Festival znalazły się liczne wykłady, spotkania, warsztaty, szkolenia i coaching. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak założyć własną firmę i jak ją prowadzić. Mowa była o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, bonach na innowację, funduszach europejskich, sposobach dofinansowywania działalności gospodarczej a także o historii marek i ich trendach oraz o tym jak tworzyć spójną markę. Poruszone zostały kwestie związane z wzornictwem, designem i architekturą. Dowiedzieć się można było również o nowych formach promocji i PRu, efektywnym prowadzeniu negocjacji oraz o skutecznych technikach sprzedaży.

pikto art business