W piątek, 18 lutego 2022 r. został podpisany list intencyjny, na mocy którego zostanie utworzone międzyuczelniane Koło Naukowe Art&Finance. Porozumienie zostało podpisane przez dr hab. Karolinę Klechę-Tylec, prof. UEK, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz dr hab. Roberta Sowę, prof. ASP Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Utworzenie koła stanowi jedno z założeń projektu Cybersalon Sztuki, którego celem jest współpraca Uczelni partnerskich w zakresie kształcenia i szkolenia na poziomie akademickim oraz dążenie do podnoszenia jakości w obszarze interdyscyplinarnym. Działalność Koła Art&Finance ma na celu promocję i rozwój rynku sztuki wśród studentów współpracujących Uczelni. Celem i oczekiwanym efektem projektu jest pogłębienie współpracy między studentami Uczelni oraz popularyzacja i edukacja w zakresie funkcjonowania rynku sztuki.

Studenci wspólnie będą poznawać rynek sztuki poprzez realizację zaplanowanych działań, takich jak: przygotowanie wystaw i aukcji dzieł sztuki, organizacja spotkań oraz otwartych wykładów z artystami, kolekcjonerami, właścicielami galerii, ekspertami rynku, organizacja wyjazdu na sympozjum naukowe dla studentów Koła, przygotowanie warsztatów naukowych i praktycznych.