11 maja 2023 r.

"Usiądź w NFM. Sztuka projektowania siedzisk" to tytuł wystawy, na której zobaczymy obiekty, będące efektem pracy studentów, wykładowców i uznanych absolwentów uczelni artystycznych. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski, na wystawie zobaczymy siedziska autorów z Akademii Sztuk Pięknych (Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź i Gdańsk).

XIII edycja wydarzenia kulturalnego "Rezonanse Sztuki" odbywa się w przestrzeniach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu w dniach 28.04-24.06. Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej ASP reprezentuje Katedra Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz:

1. Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

prof. Roman Kurzawski
dr hab. Łukasz Sarnat prof. ASP
studentki: Dominika Gulińska / Julia Lachowska / Natalia Sączek

2. Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

prof. Marek Błażucki
mgr Anna Markowska-Puzia
studentki: Julia Bugajska / Paulina Pasztaleniec / Maria Talaga

3. Pracownia Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz

dr hab. Tomasz Wójcik prof. ASP
mgr Sylwia Siudak-Bielecka
studentki: Agnieszka Białek / Karina Bereziuk

Katedra Nauki i Sztuki Projektowania

dr Hubert Albertusiak / Modelowanie 3d

Tegoroczne wydarzenie zostało zorganizowane przez Katedrę Mebla Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W trakcie dwunastu minionych odsłon, zaprezentowano setki dzieł znamienitych twórców sztuk wizualnych.

Kurator wystawy: dr hab. Szymon Hanczar / dr Magdalena Kasprzyca
Kurator cyklu Rezonanse Sztuki: Piotr Kielan
Identyfikacja wizualna: Marta Płonka

fot. Marek Błażucki

Wystawa jest dostępna do 24 czerwca w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu (plac Wolności 1). Zapraszamy.

Otwarcie wystawy odbyło się 28 kwietnia i towarzyszyło mu Sympozjum "Horyzonty meblarstwa". W gronie prelegentów nasi dydaktycy: mgr Sylwia Siudak-Bielecka i dr hab. Łukasz Sarnat prof. ASP, z kolei w panelu dyskusyjnym udział wziął dr hab. Łukasz Sarnat prof. ASP.