Wystawę prac Władysława Jarockiego można oglądać w Muzeum oraz w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do 5 grudnia 2015 r. Wernisaż wystawy miał miejsce w piątek, 23 października 2015 r. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w Galerii ASP i dokonał go JM Rektor ASP, prof. Stanisław Tabisz. Na uroczystości obecni byli goście specjalni: Jolanta Tacakiewicz-Lipińska - siostrzenica W. Jarockiego oraz Krystyna Wnukowa, która opiekowała się żoną Jarockiego. Swoją obecnością zaszczycili także: Małgorzata Karpiel - kustosz Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz Zbigniew Kazimierz Witek - Prezes Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie. Kuratorami wystawy są Zofia Weiss i Małgorzata Sokołowska. Za aranżację plastyczną wystawy w Galerii ASP odpowiada prof. Adam Brincken i studenci kierunku Edukacja artystyczna zaś w Muzeum ASP dr Magdalena Szymańska. Oprawa multimedialna i oświetlenie Alicja i Grzegorz Bilińscy. Obiekty na wystawę zostały użyczone przez: Rodzinę artysty, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Muzeum Śląskie w Katowicach, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Panią Krystynę Wnukową, Rodzinę Gutów-Mostowskich i in. Po oficjalnym otwarciu goście przeszli do Muzeum ASP, gdzie oprócz prac Władysława Jarockiego czekała na nich niespodzianka. W Muzeum pojawił się sam Władysław Jarocki, w rolę którego wcielił się student czwartego roku Malarstwa Igor Sikorski.

Wystawie towarzyszy album "Władysław Jarocki", którego autorką jest Zofia Weiss. Album powstał we współpracy z Katarzyną Łomnicką. We wstępie do albumu Rektor ASP, prof. Stanisław Tabisz napisał: „...W 2015 roku mija 50. rocznica śmierci Władysława Jarockiego, wybitnego malarza, rysownika, grafika, architekta i pedagoga krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, z którą był związany jako profesor, przez ponad osiemnaście lat. [...] Związki Władysława Jarockiego z Krakowem i Akademią Sztuk Pięknych były bardzo silne, ale urozmaicone częstymi wizytami malarza w domu poety Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem. [...] Jarocki bezpośrednio wpłynął na zakup starego góralskiego domu, jako Domu Plenerowego krakowskiej ASP, z którego studenci Akademii korzystają po dziś dzień […] zbliżając się nieuchronnie do obchodów jubileuszu 200-lecia pełnienia edukacyjnej misji, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie...".

Zofia Weiss, kuratorka wystawy napisała: „...Wystawa wprowadza nas w świat artysty nie tylko przez sztukę, ale również rekwizyty z jego pracowni i przedmioty, które otaczały go w życiu codziennym, a przechowane zostały staraniem rodziny i Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Wystawa [...] jest pierwszym od ćwierćwiecza znaczącym przeglądem twórczości Władysława Jarockiego, uzupełniona barwnym wydawnictwem dopowiadającym te historie i prezentującym te dzieła sztuki, które być może już bezpowrotnie zostały pochłonięte przez upływający czas..."

Twórczość Władysława Jarockiego w okresie lipiec - sierpień 2015 prezentowana była także w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem.

Pikto Jarocki