Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zdominowała 10 edycję International Design Award. Nasi studenci nie tylko zgłosili największą liczbę prac konkursowych, za co uczelnia otrzymała specjalną nagrodę, lecz także były one na bardzo wysokim poziomie.

Jednym z przykładów takich projektów jest praca Katarzyny Sroki "Wall-Office", która zdobyła specjalną Nagrodę Firmową – przyznaną po raz pierwszy w historii konkursu. Laureatka została wyłoniona nie przez jury eksperckie, lecz pracowników firm Hettich i Rehau. Głównymi kryteriami oceny były charakterystyka produktu oraz właściwości techniczne, które pozwolą na jego szybkie wdrożenie. "Wall-Office" Katarzyny Sroki jest propozycją zindywidualizowanych stanowisk do pracy montowanych w ścianie, które mogą zostać wykorzystane zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu.

International Design Award to biennale organizowane wspólnie przez firmy Hettich i Rehau, które wspiera rodzące się talenty, tworzy dla nich nowe perspektywy oraz prezentuje trendy i wizje przyszłości. W roku 2015 tematem przewodnim konkursu było "Wprowadź meble na kolejny poziom". International Design Award jest skierowany do uczniów i studentów szkół artystycznych, architektury, projektowania wnętrz, sztuki oraz technologii drewna, którzy mogli zgłaszać swoje prace do 1 marca 2015 roku.

PR 222015a

Sroka pikto