12 marca 2015 r. Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska złożyła wizytę na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Powitał ją serdecznie, wręczając wiązankę kwiatów, JM Rektor prof. Stanisław Tabisz oraz Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj, Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych prof. Piotr Bożyk i Kanclerz dr Jolanta Ewartowska.

Pani prezydentowa Anna Komorowska została przyjęta w nowo otwartej Galerii ASP w Krakowie, gdzie zapoznała się z pracami prezentowanymi na wystawie „Otwarte. Szkice artystów z kręgu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie”.

Następnie udała się do holu ASP, gdzie ma miejsce pokonkursowa wystawa prac rzeźbiarskich studentów i absolwentów uczelni plastycznych pt. „Xawery Dunikowski XX/XXI” w 50-lecie śmierci mistrza polskiej rzeźby. Małżonka Prezydenta miała okazję zobaczyć prace i poznać osobiście Marcina Smosne i Andrzeja Dromerta - studentów ASP, którzy wzięli udział w konkursie.

Kolejnym punktem wizyty Anny Komorowskiej była Galeria Wydziału Rzeźby, gdzie zaprezentowano jej Wystawę Rysunku Semestru Zimowego 2015 Natalii Jamróz, Sławomira Zięby i Dariusza Nowaka, których także mogła poznać osobiście.

Pani prezydentowa wraz z osobami towarzyszącymi zwiedziła budynek ASP, a następnie została zaproszona do gabinetu JM Rektora, prof. Stanisława Tabisza. Spotkanie było okazją do zaprezentowania bogatej historii ASP - najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. Rozmawiano także o inwestycjach, działaniach  edukacyjnych, aktualnie realizowanych projektach, osiągnięciach studentów i sylwetkach pedagogów. Zwrócono także uwagę na zbliżającą się rocznicę 200-lecia działalności ASP.

Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska była pod wrażeniem zaprezentowanych jej wystaw oraz historii i dnia dzisiejszego uczelni. Dla społeczności ASP wizyta była wyróżnieniem i ważnym wydarzeniem.

1. Anna Komorowska ASP w Krakowie