06 czerwca 2023 r.

Od 22 do 26 maja Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie gościła dr hab. Annę Pyrkosz, prof. ASP oraz dr Annę Syczewską, które zrealizowały serię wykładów i warsztatów w ramach Erasmus+.

W zajęciach wzięli udział studenci Kierunku Scenografii, Mody oraz Nowych Technologii. Na podstawie przykładu prac studentów Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru została zaprezentowana interdyscyplinarna metoda projektowania ubioru z wykorzystaniem technologii VR. Aplikacja VR wirtualnej prezentacji mody i  działania prowadzących PPTiU w tym zakresie zostały zrealizowane dzięki Projektowi POWER dofinansowanemu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. "Projektowanie przyszłości" – program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na lata 2018-2022.

W czasie kilku dni intensywnej pracy studenci włoskiej uczelni poznali efekty pracy naszych studentów, a podczas warsztatów zrealizowani własne projekty kostiumów.

Kilkudniowy zaledwie pobyt w centrum designu okazał się bardzo cennym doświadczeniem artystycznym i dydaktycznym i może stanowić preludium dłuższej współpracy.