Interdyscyplinarne warsztaty organizowane są przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i Instytut Socjologii Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to już siódma edycja warsztatów. Gościem współprowadzącym warsztatowy projekt jest Profesor Tsutomu Nozaki.

Warsztaty rozpoczęły się 4 listopada 2015 r. w Instytucie Socjologii przy ul. Grodzkiej prezentacją i wykładami wprowadzającymi w zagadnienie socjologii przestrzeni i miejsca oraz zasadniczy temat projektowo-badawczy. Kolejne spotkanie warsztatowe, istotne w prowadzonym projekcie, będzie miało miejsce 19 listopada 2015 r. by w tydzień później, bo od 23 do 26 listopada wpaść w wir twórczych przekształceń przestrzeni spotkań w mieście Krakowie.

Tegoroczny kurs NOWA PRZESTRZEŃ został pomyślany tak, by oprócz niekwestionowanych wartości jakich dostarczy konfrontacja międzybranżowa i międzykulturowa umożliwił wykonanym projektom udział w konkursu ogłoszonym przez IV MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ „inAW” 2016 (7–13 marca 2016).

Projektowi NOWA PRZESTRZEŃ MIEJSCA SPOTKAŃ – POWIDOKI  będzie poświęcone wydawnictwo monograficzne pt.: „NOWE PRZESTRZENIE dla Miasta Krakowa”.

Organizatorzy: Beata Gibała-Kapecka, Marcjanna Nóżka, Marta Smagacz-Poziemska i Tomasz Kapecki, Pomoc w organizacji: Kaja Czajczyk.

warsztaty waw

plakat waw pikto