Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza do udziału w konferencji naukowej organizowanej w ramach IV Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz. Zgłoszenia publikacji konferencyjnych oraz prac do konkursu można dokonywać w terminie do 15 lutego 2016 roku. Informujemy, iż publikacje zostaną rozpatrzone oraz przetłumaczone na język angielski.

Biennale inAW 1360x768

On behalf of the Faculty of Interior Design of The Jan Matejko Academy of Fine Arts in Cracow we invite to participate in the research conference. In connection with the planned post- conference publication we expect texts of the conference papers to be submitted by the February 15, 2016, whereas applications for the space design contest must be submitted before February 15, 2016.

Detailed information on www

pikto biennale inAW