G  A  L  E  R  I  A     J  E  D  N  E  J     K  S  I  Ą  Ż  K  I

zaprasza na wernisaż wystawy:

Leszka Misiaka

L i s t y

w piątek 16 maja 2014 – o godz. 12.00

w sali czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Smoleńsk 9

Galeria czynna jest w godzinach otwarcia Biblioteki:

pon., pt. godz. 9.00 – 14.30; wt., śr., czw. godz. 9.00 – 19.00; sob. godz. 9.00 – 13.00.

Wystawa potrwa do 18 lipca  2014 roku

Leszek Misiak

Urodzony w 1943 roku w Brzezinach.

Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem prof. Wacława Taranczewskiego – dyplom z wyróżnieniem w 1968 r. Pracę pedagogiczną rozpoczął w 1969 roku. Tytuł profesora uzyskał w 1992 roku. Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę.

Brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Zorganizował ponad 30 wystaw indywidualnych. Uzyskał kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach malarstwa, rysunku i grafiki.

Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Prace w zbiorach:

Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe

w Szczecinie, Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Musee d’Art et d’Histoire Fribourg, Gewerbemuseum – Winterthur, Muzeum Sztuki Współczesnej – Skopie,

Portland Oregon Art Museum, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Kolekcja Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie, Kolekcja Nowohuckiego Centrum Kultury, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Leszek-Misiak-Listy-do-Matki

Leszek-Misiak-Listy-do-Matki-mini