G  A  L  E  R  I  A     J  E  D  N  E  J     K  S  I  Ą  Ż  K  I

zaprasza na wernisaż wystawy studentów

Pracowni Projektowania Książki Wydziału Grafiki ASP w Krakowie:

Krystyny Trybis, Barbary Iwańskiej, Anny Sowińskiej, Moniki Sochackiej,

Agnieszki Grzegorczyk i Mateusza Michalczyka

M I Ł O Ś C I A R N I A

w piątek 12 grudnia 2014 – o godz. 12.00

w sali czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Smoleńsk 9

Galeria czynna jest w godzinach otwarcia Biblioteki:

pon., wt., śr., czw. godz. 9.00 – 19.00; pt. godz. 9.00 – 14.30; sob. godz. 9.00 – 13.00.

Wystawa potrwa do 31 stycznia 2015 roku

Książka zaprojektowana z całego serca. Jaka może być? Pełna uczuć i miłości. Taka właśnie jest Miłościarnia. Prezentowana książka jest projektem grupy sześciorga studentów, pracujących zespołowo w Pracowni Projektowania Książki, na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie.

Zadanie to jest realizowane na czwartym roku studiów, wszystkie decyzje i założenia projektowe są podejmowane przez studentów – poczynając od wyboru idei-tematu, formy publikacji, tworzenia gridu i ilustracji, kończąc na druku i oprawie gotowej książki. To niełatwe dla zadeklarowanych indywidualistów, a trudności dodaje problem koncyliacyjnego tematu. Pod uwagę brano następujące kryteria: ponadczasowość, różnorodność oraz indywidualne preferencje. Po wielu godzinach dyskusji wybór padł na znany wszystkim temat – miłość. Książka składa się z 12 części. Uważny czytelnik dostrzeże, że teksty, choć zaczerpnięte z różnych źródeł, układają się w miłosną historię. Znajdziemy lekką miłostkę w stylu harlequina, naukową analizę miłości, scenariusz filmowy, ale też mistyczną miłość do Boga. Wielość wątków, różnorodność formalna, żart i dramat, dopełniają się, tworząc na przestrzeni dwustu stron niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju artystyczne kompendium o miłości.

Autorzy: Agnieszka Grzegorczyk, Barbara Iwańska (Wydział Malarstwa), Mateusz Michalczyk, Monika Sochacka, Anna Sowińska, Krysia Trybis/ pod kierunkiem dr Doroty Ogonowskiej i asystentki Magdaleny Koziak

Dorota Ogonowska

Kierownik Pracowni Projektowania Książki