W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. odbył się wernisaż Dorocznej Wystawy Prac Studentów i Wystawy Wybranych Prac Dyplomowych. Obydwie wystawy są podsumowaniem całorocznej pracy wszystkich studentów i okazją do prezentacji swoich największych  osiągnięć.

Doroczną Wystawę Prac Studentów Otworzył JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz. Dwójka studentów otrzymała stypendia twórcze Santander Universidades. W dyscyplinie sztuki piękne zwyciężył projekt zbiorowy, zgłoszony przez studentkę Wydziału Grafiki Antoninę Chmielewską zaś w dyscyplinie sztuki projektowe zwyciężył projekt studenta z Wydziału Form Przemysłowych Filipa Zabawę.

Podczas otwarcia wystawy wystąpił chór krakowskiej ASP „Cantus Firmus, którego chórmistrzem jest Małgorzata Mazur. Z żywym zainteresowaniem widowni spotkało się humorystyczne wykonanie duetu kotów Gioachino Rossiniego.

Doroczną Wystawę Prac Studentów można oglądać do 16 czerwca 2019 r., w godz. 10.00-18.00, w poszczególnych budynkach krakowskiej ASP:

• Pl. Matejki 13: malarstwo, scenografia, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, rzeźba, grafika
  • Ul. Humberta 3: grafik, architektura wnętrz
  • Ul. Smoleńsk 9: grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, wzornictwo
  • Ul. Karmelicka 16: grafika, konserwacja i restauracja dzieł sztuki
  • Ul. Lea 27-29: konserwacja i restauracja dzieł sztuki
  • Ul. Krzemionki 30: intermedia
  • Ul. Piłsudskiego 21: malarstwo, architektura wnętrz
  • Pl. Matejki 4: malarstwo
  • Ul. Focha 1: grafika

W Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych odbył się wernisaż Wystawy Wybranych Prac Dyplomowych. Wystawę otworzyli: Prezes TPSP Zbigniew Kazimierz Witek i JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz. Głos zabrał kurator wystawy Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, który podkreślił znaczenie wystawy w środowisku akademickim.

Wystawę Wybranych Prac Dyplomowych można oglądać do 23 czerwca 2019 r., w Pałacu Sztuki TPSP (pl. Szczepański 4), w godz. 10.00-18.00.