W piątek, 6 marca 2020 r. Galerii Promocyjnej i Galerii Malarstwa odbył się wernisaż wystawy "TOPO/S/GRAFIKA WOLNOŚCI". Ekspozycja jest elementem projektu, który został rozpisany na wiele miejsc i instytucji: zakłady karne, areszty śledcze, galerie, muzea w Polsce, Republice Czeskiej i w Niemczech.

W projekcie wzięło udział ok. 300 artystów akademickich, absolwentów uczelni plastycznych, doktorantów i studentów.
Na wystawie prezentowane są wybrane prace kilkudziesięciu z nich.

Wystawie towarzyszy obszerny album, który dokumentuje dorobek uczestników projektu.