We wtorek 25 lutego 2020 r. w Galerii "Akademia w Bronowicach" (CH Bronowice, ul. Stawowa 61 w Krakowie) odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej “Wewnątrz wnętrza” .

wewnatrz wnętrza 1

Wystawę otworzyli: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia a zarazem kurator Galerii “ Akademia w Bronowicach” dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz dr hab. Beata Gibała-Kapecka, prof. ASP oraz koordynator projektu dr hab. Michał Misiak.

Wystawa jest prezentacją prac  pięciu pracowni Sztuk Pięknych Wydziału Architektury Wnętrz w ASP w Krakowie:

• • I pracownia rysunku i malarstwa,
  • • II pracownia rysunku i malarstwa,
  • • pracownia struktur działań przestrzennych i barwy,
  • • I pracownia rzeźby,
  • • II pracownia rzeźby.

Podczas wernisażu głos zabrali: dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, prof. dr hab. Beata Gibała-Kapecka oraz dr hab Michał Misiak. Wystawa otwiera jubileusz 70-lecia Wydziału Architektury Wnętrz.

Ekspozycja „Wewnątrz wnętrza” ukazuje profesjonalny poziom młodych artystów z Wydziału Architektury Wnętrz ASP im. Jana Matejki w Krakowie; Bogactwo i różnorodność technik, wyobraźnię twórczą, twardość ręki i eksperymenty techniczne.

Kierownik Katedry Sztuk Pięknych Wydziału Architektury Wnętrz prof. dr hab. Ewa Kutermak-Madej we wstępie do katalogu pisze: „Na każdym wydziale znajduje się Katedra Sztuk Pięknych. Różnie się nazywają, ale ich wspólny cel to wprowadzenie studentów w świat sztuki — praktycznie i namacalne. (…) Na każdym wydziale katedra sztuk pięknych charakteryzuje się trochę innym podejściem w traktowaniu formy, koloru i przestrzeni. Studenci wydziału architektury wnętrz rozważają tematy związane z przestrzenią, hermetyczną formą, wysublimowaną kompozycją, kolorem i materią”.

Wystawę została zarchiwizowana i można również oglądać wirtualnie.