Jak co roku w obiektach Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki prowadzone były ćwiczenia ewakuacyjne. Miały one na celu sprawdzenie oraz utrwalenie ustalonych sposobów postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia oraz ewakuacji osób z poszczególnych obiektów Uczelni.

Ćwiczenia poprzedzone zostały szkoleniem dla nowo wyznaczonych osób funkcyjnych, które odbyło się 22 listopada 2017 r. Następnie w ramach ćwiczeń próbnie ewakuowany został budynek Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki przy ul. Lea 27-29 (24.11.2017 r.) oraz budynku przy ul. Smoleńsk 9 (27.11.2017 r.). W obydwu przypadkach w ćwiczeniach uczestniczyła Państwowa Straż Pożarna wysyłając zastępy właściwych rejonowo Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. W kolejnych dniach odbyły się ćwiczenia w obiektach przy Małym Rynku 4 (29.11.2017 r.) oraz w obiektach przy ul. Piłsudskiego 21 i Piłsudskiego 38 (30.11.2017 r.). Każdorazowo po ćwiczeniach odbywały się spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, na których omawiano ich przebieg w nawiązaniu do specyfiki poszczególnych obiektów oraz wynikłe podczas ćwiczeń problemy połączone z wnioskami.

Kolejne ćwiczenia przeciwpożarowe z zakresu ewakuacji obiektów ASP już za rok.

pikto ewakuacja