W piątek, 25 marca 2022 r. w sali im. prof. Karola Frycza odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych uczniom szkół średnich, którzy zgłosili swój udział do 7. edycji ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Scenografii i Kostiumów. Organizatorem konkursu jest Katedra Scenografii Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wydarzenie miało miejsce podczas wernisażu pokonkursowej wystawy. Nagrody wręczali: prof. Małgorzata Komorowska - kierująca Katedrą Scenografii oraz dr hab. Robert Sowa, prof. ASP - Prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Spośród 70 zgłoszeń, które spłynęły ze szkół średnich o profilu artystycznym jury przyznało I Nagrodę Sylwii Szostak, uczennicy Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, za projekt do sztuki „Makbet” Williama Szekspira.

Kolejne nagrody otrzymali:

• II Nagroda: Nina Hynek, Tarnów
  • III Nagroda: Sara Zmarzły, Tarnów

Wyróżnienie:

• Laura Czupryniak, Bydgoszcz
  • Patrycja Kalisz, Tarnów,
  • Magdalena Kieca, Bydgoszcz
  • Zuzanna Polaszek, Bydgoszcz
  • Aleksandra Święs, Tarnów

Nagroda zbiorowa dla szkoły:

• Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie
  • Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy