Pracownicy, studenci, doktoranci i sama Akademia w różny sposób wspierają Ukrainę i uciekających przed wojną jej obywateli. Władze ASP dziękują wszystkim indywidualnym darczyńcom, wolontariuszom z naszej akademickiej społeczności. Ta pomoc jest niezmiernie ważna w tej chwili, bo nie tylko ratuje Ukraińców, ale także buduje społeczną solidarność.
Dziękujemy też osobom i instytucjom, dzięki którym nasza pomoc i dary trafiają tam gdzie są najbardziej potrzebne. Widzimy sens tej współpracy i jej namacalne efekty.

Dziękujemy:

• Firmie Małopolska PKS oraz panu Kierowcy Jurkowi za bezpłatne przewiezieni autobusem z przejścia granicznego w Korczowej grupy ukraińskich studentek, które rozpoczną studia na ASP
  • Teatrowi Łaźnia Nowa, który w Domu Utopii udostępnił pokoje dla ukraińskich studentek
  • Pani Krystynie, która służy doraźną pomocą w tłumaczeniu