Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będą wspólnie realizować projekt CyberSalon Sztuki. Porozumienie o współpracy podpisali: Prorektor ds. Współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dr hab. Bartłomiej Struzik, prof. ASP i Prorektor ds. Projektów i Współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Piotr Buła, prof. UEK.

Projekt CyberSalon Sztuki ma na celu rozwój rynku sztuki, a będzie on realizowany poprzez: zaszczepienie idei kolekcjonowania dzieł sztuki wśród studentów uczelni ekonomicznych, wsparcie studentów i absolwentów uczelni artystycznych we wprowadzaniu dzieł sztuki na rynek sztuki, wielowymiarowe działania edukacyjne i naukowe w różnych grupach wiekowych, współpracę ze środowiskiem przedsiębiorców (CSS stwarza przedsiębiorcom możliwość uczestnictwa w projektach wspierających rozwój rynku sztuki poprzez objęcie mecenatem wybitnych młodych artystów, a także tworzenie fundamentów inwestycyjnych na rynku sztuki).

Współpraca obejmuje następujące obszary:

• Przestrzeń komunikacji – stworzenie strony internetowej projektu
  • Edukacja – stworzenie oferty krótkich kursów dla wszystkich grup wiekowych promujących ideę kolekcjonowania, studia podyplomowe
  • Rynek – stworzenie platformy współpracy pomiędzy interesariuszami projektu: uczelniami, przedsiębiorcami i artystami
  • Uczelnia – współpraca wykładowców i studentów oraz realizacja wspólnych projektów w ramach studenckich kół naukowych
  • Mecenat – programy wsparcia wyróżniających się studentów uczelni artystycznych m.in. poprzez aktywne pozyskiwanie fundusze i dotacji na realizację wyżej wymienionych działań.

Koordynacją projektu zajmują się: ze strony ASP dr hab. Joanna Kubicz, prof. ASP, przy dużym zaangażowaniu w pracę nad zbudowaniem programu przez kierowniczkę Biura Karier ASP Barbarę Siorek, oraz ze strony UEK dr hab. Elżbieta Kubińska, prof. UEK