Projekty czterech absolwentek Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Magdaleny Romanowskiej (Wydział Architektury Wnętrz), Katarzyny Sroki (Wydział Architektury Wnętrz), Agaty Wrześniewskiej (Wydział Form Przemysłowych) i Małgorzaty Kąckiej (Wydział Form Przemysłowych) zostały wybrane do "DESIGN32. Najlepsze Dyplomy Projektowe".

Konkurs Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego. Biorą w nim udział po cztery najlepsze dyplomy powstałe w ośmiu uczelniach plastycznych podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tradycyjnie organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a wystawa pokonkursowa odbywa się w galerii katowickiej ASP Rondo Sztuki. W tym roku odbywa się szósta edycja konkursu, w którym biorą udział akademie: warszawska, łódzka, wrocławska, gdańska, krakowska, szczecińska, katowicka i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Magdalena Romanowska - reaktywacja dawnej Fabryki Eitingona w Łodzi

Romanowska 1