Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, Klub Sportowy AZS AWF Kraków i Zrzeszenie Studentów Polskich zapraszają na Krakowski Festiwal Smoczych Łodzi / III Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi oraz Wielkie Regaty Ósemek na Wiśle, które odbędą się 5 (godz. 11.00) i 6 maja  2012 r. (godz. 10.00) na Ośrodku Sportów Wodnych przy ul. Kościuszki 38 w Krakowie.

Jest to impreza, która ma szansę na trwałe wpisać się w krajobraz Krakowa oraz ogólnopolski kalendarz akademickiej rywalizacji sportowej. Regaty to swoisty sposób promocji środowiska studenckiego jako wysportowanych młodych intelektualistów.

Tą niepowtarzalną formę prezentacji w tym roku doceniły: AGH, ASP, AWF, PK, UEK, UJ, UP, UP JP II, UR i będą walczyć o prymat wioślarskiej uczelni Krakowa.

W roku ubiegłym AGH było niepokonane w Wyścigu Smoczych Łodzi, a ósemka PK była najlepsza wśród ekip krakowskich w 2010 (w roku 2011 regaty się nie odbyły). W pierwszym dniu rywalizacja odbędzie się systemem pucharowym, w drugim – każdy z każdym. Czy mistrzowie zostaną zdetronizowani? Przyjdźcie, zobaczcie, bawcie się z nami. Przeżyjmy to razem!

Miejsce odbywania się Regat – w pobliżu Wawelu, patronat elity naukowej Krakowa, udział studentów Uczelni krakowskich oraz zawodników wyczynowych – gwarantują niezapomniany majowy piknik pod znakiem rywalizacji sportowej, a zimna Wisła i gorąca atmosfera stworzą studencki mikroklimat Krakowa.

plakat