Wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zachęcamy do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego tegorocznej edycji Festiwalu Nauki w Krakowie. Patronem Festiwalu jest zmarły 10 lat temu Stanisław Lem, światowej sławy pisarz science-fiction, wizjoner, filozof, humanista. Hasło: Czas i przestrzeń nawiązuje bezpośrednio do Jego twórczości, w której poszukiwał odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące naszego miejsca i roli we wszechświecie oraz przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rozwoju techniki i jej wpływu na człowieczeństwo.

Zwycięski projekt zostanie uhonorowany nagrodą w wysokości 2000 PLN. Przyznane zostaną także dwa wyróżnienia po 500 PLN każde.

Jury konkursu:

• Prof. dr hab. Robert Stawarz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
  • Prof. Piotr Bożyk (prorektor ASP d/s Nauki i Spraw Zagranicznych )
  • Anna Myczkowska-Szczerska (Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie)
  • Kuba Sowiński (Wydział Grafiki ASP w Krakowie)
  • Anna Zabdyrska (Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie)

Prace należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do wtorku, 29 marca 2016 r. do godz. 15.00 do Rektoratu ASP, 31-157 Kraków Plac Matejki 13.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.asp.krakow.pl w dziale aktualności do dnia 5 kwietnia 2016 r.

pikto konkurs na logo Festiwal Nauki 2016