W dniu 31 marca 2016 jury konkursu wybrało spośród 32 nadesłanych prac (25 autorów) 3 finałowe projekty. Uczestnikami byli studenci ASP w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Pierwszą nagrodę w wysokości 2000 zł otrzymała Monika Pabian (za pracę oznaczoną godłem KOKO1).

Monika Pabian logo2 low res

Wyróżnienie w wysokości 500 zł otrzymała Ewa Drzewicka (godło 32167).

Ewa Drzewicka logo3 low res

Wyróżnienie w wysokości 500 zł otrzymał Oskar Walczak (godło 23356).

Oskar Walczak-2 low res

Komentarz Jury
Nagrodzony znak autorstwa Moniki Pabian trafnie ilustruje tytułowe czas i przestrzeń. Interpretacje wskazówek zegara i osi układu współrzędnych (lub ich kombinacje) znajdowały się także w innych zgłoszonych pracach, lecz ta jedna ujęła nas oszczędnym, niemal poetyckim kształtem.
Oskar Walczak zaproponował znak nawiązujący do zeszłorocznego logo Festiwalu (też jego autorstwa), który w zamyśle miałby być początkiem systemu. Organizując konkurs nie poszukiwaliśmy tej cechy. Doceniliśmy jednak projektancki zmysł porządkowania i zgrabną formę znaku.
Z kolei projekt Ewy Drzewickiej, jako jedyny zgłoszony, ilustruje czas dosłownie poprzez swoją zmienność, pozwalając na zastosowanie wielu wersji logo oraz jego animację.

Jury:

• Prof. dr hab. Robert Stawarz (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie)
  • Prof. Piotr Bożyk (prorektor ASP d/s Nauki i Spraw Zagranicznych)
  • Anna Myczkowska-Szczerska (Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie)
  • Kuba Sowiński (Wydział Grafiki ASP w Krakowie)
  • Anna Zabdyrska (Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie)

pikto FN 2016