W dniu 15.09.2017 r. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie podpisała z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę na "Wyposażenie studia dźwiękowego na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie", dotyczącą dofinansowania zadań realizowanych w ramach Programu Infrastruktura szkolnictwa artystycznego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem zadania jest zakończenie rozpoczętych w 2015 roku prac związanych z podniesieniem jakości kształcenia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie poprzez stworzenie studia dźwiękowego na potrzeby realizacji projektów studenckich. Projekt zakłada wykonanie kolejnego etapu inwestycji polegającego na wyposażeniu studia w sprzęt dźwiękowy. W ramach dotacji na 2017 r. planowany jest zakup następującego wyposażenia i urządzeń: sprzęt nagraniowy, montażowy, mikrofony, komputerowy, sprzęt projekcyjny. Dzięki temu zwiększy się potencjał edukacyjno artystyczny uczelni oraz zostaną udostępnione studentom odpowiednie i oczekiwane narzędzia twórcze spełniające współczesne standardy kształcenia.

Całkowita wartość projektu: 133 000 zł.

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 100 000 zł.

Logo MKiDN