Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt. Analogie autorstwa wykładowców Wydziału Form Przemysłowych dr Dawida Kozłowskiego i dr hab. Gabrieli Buzek oraz absolwentki Wydziału Moniki Tomaszewskiej.

analogie ilustracja

Każde z nich prezentuje inne podejście do fotografii – od fotografii dokumentacyjnej, ulicznej, teatralnej przez fotografię przyrody, aż do fotografii kreacyjnej, w dużej mierze opartej na przypadku. Łączy ich warsztat, wszystkie prace wykonano w tradycyjnej małoobrazkowej i średnio formatowej technice analogowej.

Wszystkie prezentowane serie mają jeszcze jeden wspólny mianownik – efemeryczność. Przechodzień złapany na ulicy, człowiek samotnie siedzący w barze, aktor zatrzymany w pozie, czy korony drzew na tle nieba, wszystkim tym zdarzeniom nadano charakter rzeczy poprzez utrwalenie na materiale światłoczułym. Zostały utrwalone, a potem powielone. I nie jest tu istotne, czy jest to ułomne odzwierciedlenie, czy nie. Zdarzenia te zostały powiązane z materią fotografii w jej szlachetnej, tradycyjnej formie. Nie są algorytmiczną cyfrową symulacją, ale realnym śladem – powtórzeniem świata na błonie fotograficznej. Tworzą analogie rzeczywistości.

Wystawa jest częścią tegorocznej edycji Krakow Photo Fringe.

Projekt plakatu – @Monika Tomaszewska catering na wernisażu – @Giuseppe Restuccia

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku

Wystawa będzie od 30. 07. 2020 do 8. 08. 2020

Wernisaż : 30. 07. 2020 godz. 19.00