Wystawa końcoworoczna tradycyjnie kończy rok akademicki na naszej uczelni. Jest świętem, kiedy wydziały, pracownie i studenci pokazują efekty swojej pracy

Epidemia COVID-19 kompletnie zdezorganizowała pracę Akademii, bo ile zajęcia teoretyczne można odbyć online, to inne - szczególnie te w pracowniach - już nie. Z pewnością wpłynęło to na pracę studentów w semestrze letnim Mimo to Akademia postanowiła, że wystawa końcoworoczna się odbędzie.

Stanęliśmy przed problemem organizacji wystawy końcoworocznej. Dotychczasowa formuła z powodu pandemii jest niemożliwa, więc jedynym wyjściem jest zaprezentowanie efektów całorocznej pracy studentów i wydziałów - online.

Wydziały we własnym zakresie przygotowały prezentacje na stronach wydziałowych czy serwisach społecznościowych. By jednak dotrzeć do jak najszerszego kręgu odbiorców, przygotowaliśmy również prezentacje na stronie głównej Akademii. Chcemy by pozostał na naszej stronie internetowej – a więc w internecie - niepełny, ale jednak ślad po tegorocznej wystawie końcoworocznej.

Do prezentacji poszczególnych wydziałów można dotrzeć na kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy w formie graficznych bannerów linki do artykułów w których wydziały opisują swoją wystawę końcoworoczną i przedstawiają w galerii, wybrane prace.

waw wystawa koncoworoczna banner reklamowy

wfp wystawa koncoworoczna banner reklamowy 20

wg wystawa koncoworoczna banner reklamowy

wi wystawa koncoworoczna banner 580

wkirds wystawa koncoworoczna banner z napisem

wm wystawa koncoworoczna banner reklamowy

wr banner 580

Na samej górze strony głównej wyświetlane są bannery kierujące do wspomnianych wcześniej artykułów. Stworzyliśmy też w menu Sztuka & Nauka pozycję “wystawa końcoworoczna”, a w niej podstrony z artykułami wydziałów.

Wystawa końcoworoczna online to eksperyment, “wymuszony” przez pandemię. Wierzymy jednak, że stanie się, nawet gdy wszystko wróci do normy, stałym elementem wystawy końcoworocznej.