W czwartek, 6 marca o godz. 18.30 w Pałacu Sztuki w Krakowie, otwarta zostanie wystawa prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Wśród zwycięzców konkursu jest student krakowskiej ASP Cyryl Polaczek – laureat 11. edycji konkursu.

Wystawa w Krakowie będzie przeglądem prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii, który powołano w 2002 roku z inicjatywy Piotra M. Śliwickiego, prezesa zarządu Grupy Ergo Hestia. Przez kilka lat przedsięwzięcie miało zasięg lokalny i było realizowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Z czasem rozwijało się, zyskując prestiż w środowisku artystycznym.

Jury składające się z artystów, dziennikarzy, profesorów akademickich, wyłania najzdolniejszego studenta ASP, który w nagrodę wyjeżdża na miesięczne stypendium do Nowego Jorku. Zdobywca nagrody specjalnej co roku wyjeżdża w podróż studyjną do hiszpańskiej Walencji.

W roku 2009 Artystyczna Podróż Hestii swoim zasięgiem objęła wszystkie Akademie Sztuk Pięknych działające na terenie Polski. Od 2014 roku udział w konkursie mogą wziąć udział studenci III, IV i V roku wszystkich kierunków artystycznych uczelni w Polsce.

W imieniu organizatorów wystawy Artystyczna Podróż Hestii zapraszam na wernisaż z udziałem kuratorki wystawy pani Magdaleny Kąkolewskiej oraz laureatów konkursu.

czwartek, 6 marca o godz. 18.30
Pałac Sztuki Towarzystwa Sztuk Pięknych, Kraków, Pl. Szczepański 4

Pryzmat zaproszenie_skrot

Więcej informacji o konkursie: www.artystycznapodrozhestii.pl