W Galerii Akademia w Bronowicach odbył się wernisaż wystawy prac studentów I roku studiów doktoranckich 2014/2015. Miał on miejsce 2 czerwca 2015 r. Wystawa nosi tytuł "na początku było #słowo" i przedstawia osiemnaście autorskich prac prezentujących różne postawy artystyczne będące próbą zmierzenia się z potencjałem "Słowa". Wśród autorów prac są: Izabela Biela, Bożena Błażewicz-Tomczyk, Martyna Borowiecka, Blanka Dudek, Agnieszka Janik, Michał Kastory, Kaja Kordas, Monika Kozub, Martin Mydlarcik, Bartłomiej Radosz, Monika Rościszewska, Tomasz Siwiński, Przemysław Sławiński, Łukasz Surowiec, Zofia Szczęsna, Wojciech Szybist, Danie Światły i Jacek Złoczowski. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Jego Magnificencja Rektor ASP, prof. Stanisław Tabisz oraz Prorektor ds. studenckich. dr hab. Jan Tutaj.

We wstępie do katalogu wystawy napisał kurator artystyczny galerii dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP: "...Słowo jako tworzywo i inspiracja, znaczenie i tajemnica, wartość i ekspresja. Tak właśnie traktują słowo studenci I roku studiów doktoranckich na krakowskiej ASP, obierając je jako motyw przewodni swojej wystawy w galerii „Akademia w Bronowicach...”

Zachęcamy wszystkich aby stanęli sam na sam z dziełem jako artystyczną wypowiedzią, wydobyli zestaw słów-pojęć, które sugeruje każdy z autorów.

Wystawę można oglądać w Galerii Akademia w Bronowicach, na I piętrze Galerii Bronowice, ul. Stawowa 1.

pikto boronowice 2