Organizatorzy, Studenci, Pedagodzy z Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, zapraszają na wystawę Dzień na Ziemi z cyklu "Sanatorium Sztuka".

W programie:

19.08 (piątek) w godzinach 17.00–20.00 – szkicowanie (weź ze sobą szkicownik i ołówek)

20.08 (sobota) w godzinach 17.00–20.00 – czas wolny

WERNISAŻ: 19.00 – chleb domowy z masłem ziołowym, spotkanie z artystami

21.08 (niedziela) w godzinach 17.00-20.00 – dzierganie – nauka szydełkowania (weź ze sobą szydełko i włóczkę)

Wszystkie wydarzenia odbędą się przy skwerze przy ulicy Śniadeckich 3, obok Centrum Pomocy Uchodźcom z Ukrainy.

Można przyjść i po prostu chwilkę z nami posiedzieć.

Uczestnicy:

• Tereza Barabash (UA)
  • Ewa Dyga (PL)
  • Nina Dziwoki (PL)
  • Anastazja Dżupina (PL)
  • Grzegorz Kozera (PL)
  • Krystyna Malinowska (PL)
  • Grzegorz Sztwiertnia (PL)
  • Marina Talutto (UA)
  • Jakub Wójcik (PL)
  • Joanna Zemanek (PL)
  • Ostap Manulyak (UA), kompozycja muzyczna

Dzień na Ziemi to zjawisko cykliczne, spełniające się raz na dobę. Dzień staje się źródłem naszej aktywności, naszych świadomych wyborów. Wystawa nie odpowie na pytania, jak przeżyć kolejny dzień na Ziemi, ale dzięki spotkaniu i wspólnemu przebywaniu ze sobą odświeży nasze umiejętności współuczestnictwa i współodczuwania. Każdy z twórców wystawy wybrał jedno z leczniczych ziół i zrobił kolaż – każdy kolaż zawiera informacje na temat zioła ukryte pod QR kodem. Wizerunki ziół, powieszone niczym wielkie procesyjne feretrony, wypełnią skwer, tworząc scenerię spotkania. Zioła są antidotum na wiele chorób, ale też klasycznym farmakonem – mogą uzdrowić, ale i zabić.

Виставка з циклу „Санаторій Мистецтво”

День на землі

19.08 (п’ятниця) 17.00–20.00 – малювання

20.08 (субота) 17.00–20.00 – вільний час

Відкриття виставки: 19.00 – домашній хліб з маслом і травами, зустріч з митцями

21.08 (неділя) 17.00–20.00 – в’язання – навчаємось роботи з гачком

(візьміть із собою гачки та пряжу)

Сквер на вулиці Снядецьких 3, біля Центру Допомоги Біженцям з України.

Можна прийти і просто трохи з нами посидіти.

Учасники:

• Тереза Барабаш (UA)
  • Ева Диґа (PL)
  • Ніна Дзівокі (PL)
  • Анастаз’я Джупіна (PL)
  • Ґжеґож Козера (PL)
  • Кристина Маліновська (PL)
  • Ґжеґож Штвєртня (PL)
  • Марина Талутто (UA)
  • Якуб Вуйцік (PL)
  • Йоанна Земанек (PL)
  • Остап Мануляк (UA), музична композиція

День на землі це циклічне явище, що відбувається раз на добу. День є джерелом нашої активності, нашого свідомого вибору. Виставка не відповість на питання як пережити наступний день на землі, але завдяки зустрічі і спільному перебуванню відновить наші вміння співучасті та співчуття. Кожен з учасників виставки обрав одну з лікарських трав і зробив колаж. Кожен із колажів має інформацію щодо трав сховану в QR кодах. Зображення трав, розвішані немов великі церковні хоругви, заповнюють сквер і творять місце зустрічі. Трави це антидот від багатьох хворіб. Але трави є також класичним фармаконом, який може зцілити але також може і вбити.