13 kwietnia 2023 r.

Zapraszamy wszystkich do udziału w XV edycji Krakowskich Dni Integracji, które odbędą się w dniach 17-21 kwietnia. KDI to spotkania, szkolenia, wydarzenia i webinaria. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa dla naszej Akademii, ponieważ przystępujemy do Porozumienia między ośmioma krakowskimi uczelniami i Miastem Kraków. Celem porozumienia są wspólne działania na rzecz dostępności oraz osób z niepełnosprawnościami.

Uroczystość podpisania odbędzie się 20 kwietnia 2023 w Pałacu Krzysztofory. Krakowska Akademia Sztuk Pięknych jest organizatorem tego wydarzenia oraz odbywającej się wtedy konferencji "Dostępność kultury i wydarzeń".

Więcej szczegółów na stronie.

Autorka plakatu: Zuzanna Barczak - studentka Wydziału Malarstwa

Natomiast we wtorek 18 kwietnia, zapraszamy na Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych dla osób ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Podczas nich przedstawiciele ASP zaprezentują ofertę edukacyjną. Widzimy się w holu Biblioteki Głównej UPJP2 przy ul. M. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie, w godzinach 9:00 -13:00

PROGRAM:

• 9:00 - 13:00 Możliwość odwiedzenia stoisk poszczególnych Uczelni
  • 10:00 - 11:00 oraz 12:00 - 13:00 Warsztaty "Poznanie siebie - jak trafnie wybrać kierunek studiów i zawód?"
  • 9:00 - 10:00 oraz 11:00 - 12:00 "Przepis (recepta) na interesujące CV czyli jak napisać dobre CV, dzięki któremu zwrócisz uwagę rekrutera?"
  • 12:00 Szkolenie dla doradców zawodowych "Edukacja włączająca a inkluzywne doradztwo zawodowe"

Oprócz ASP w Targach biorą udział:

Akademia Górniczo-Hutnicza,
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
Uniwersytet Jagielloński,

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie,
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie,
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.