header_logo_iwp

YD_10

Ruszyła 3. edycja programu stypendialnego Young Design organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa. Celem konkursu jest wyłonienie projektantów z największym potencjałem biznesowym, gotowych na podjęcie profesjonalnej współpracy z przedsiębiorcami. Na portfolia uczestników czekamy do 30 kwietnia 2010.

Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych designerów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja najzdolniejszych, młodych, polskich projektantów. Patronat honorowy nad programem Young Design przyjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski.

Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej

o wartości 20 000 złotych.

Więcej informacji, terminarz oraz karta zgłoszeniowa na: