Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2018/Warsztaty oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 17 marca, 14 kwietnia i 12 maja w przestrzeni Galerii "Akademia w Bronowicach" studenci i doktoranci Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie poprowadzili warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kuratorem i opiekunem artystycznym Galerii "Akademia w Bronowicach" jest Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj prof. ASP czuwający także nad warsztatami, które są współorganizowane z Galerią Handlową Bronowice i Open Media Public Relations, reprezentowane przez Aleksandrę Burak oraz Agnieszkę Dźwigoń. Ze strony Akademii we współkoordynowanie warsztatów zaangażowana jest doktorantka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Paulina Krupa.

Marcowe warsztaty zatytułowane "W pozłotniczej Pracowni" współorganizowali oraz prowadzili studenci i doktoranci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Magdalena Brud, Angelika Pajka, Paulina Krupa oraz Katarzyna Feć. Wydarzenie poprzedziła krótka prezentacja techniki złocenia, a towarzyszyły rzeźby w drewnie wykonane w Pracowni Technologii i Technik Rzeźbiarskich WKiRDS. Uczestnicy mieli okazję, aby poznać różne techniki złocenia, a warsztaty bazowały na pokrywaniu szlagmetalem drobnych elementów drewnianych oraz gipsowych. Elementy dodatkowo ozdabiano farbami. Przestrzeń galerii tętniła życiem, a uczestnicy byli niezwykle zaangażowani w tworzenie swych prac.

Warsztaty kwietniowe "Przygoda z tkaniną" przygotowali studenci, doktoranci oraz absolwenci Wydziału Malarstwa wraz ze studentami Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Poprowadziły je Magdalena Skóra, Angelika Pajka, Magdalena Brud, Irena Piątkowska. Uczestnicy mieli możliwość kreatywnego podejścia do zagadnienia związanego z szeroko pojętym pojęciem tkaniny.

W dniu 12 maja odbyły się warsztaty "Ceramiczne inspiracje – na Dzień Mamy". Warsztaty współorganizowali i prowadzili studenci i doktoranci Wydział Rzeźby, Malarstwa (kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych) oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. W organizacji oraz prowadzeniu warsztatów uczestniczyli Michał Dziekan, Anna Bogdanowicz, Zuzanna Surma oraz Katarzyna Kalinowska i Paulina Krupa. Jako inspiracje wykorzystano m.in. to – co daje natura: rośliny, gałązki, liście. Powstały plakietki, kubki, naczynia, a nawet elementy architektoniczne, które pokryto farbami dedykowanymi ceramice. Uczestnicy stworzyli bardzo ciekawe prace. Aktualnie oczekują na wypał w Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby i wkrótce przekazane zostaną autorom.

Warsztaty każdorazowo cieszą się obecnością dużej grupy uczestników. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne inspirujące kreatywne warsztaty do naszej Galerii "Akademia w Bronowicach"!

Autorzy fotografii: Paulina Krupa, Agnieszka Dźwigoń, Tomasz Banaś

{gallery}aktualnosci_2018/Warsztaty{/gallery}