We wtorek, 17 listopada 2015 r. przy ul. Lea 27-29 w Krakowie, gdzie swą siedzibę ma Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, miały miejsce ćwiczenia z ewakuacji obiektu. Ćwiczenia odbyły się w godzinach przedpołudniowych. Ewakuację wywołaną pożarem w bibliotece ogłosiła Dziekan WKiRDS prof. Matra Lempart-Geratowska. W ćwiczeniach uczestniczyły 54 osoby. Ewakuacja budynku trwała niespełna 10 minut. Ćwiczenia były poprzedzone szkoleniem z zakresu ppoż z udziałem straży pożarnej, w którym uczestniczyli pracownicy funkcyjni wyznaczeni do zwalczania pożarów i ewakuacji oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy zostali również przeszkoleni z obsługi nowego defibrylatora AED, który jest zainstalowany w budynku, a na zakończenie odbyło się spotkanie dla osób funkcyjnych pod przewodnictwem Pani Dziekan będące podsumowaniem.

pikto ewakuacja WKiRDS