Zapraszamy na wernisaż dwóch wystaw pod wspólnym tytułem"(Nie)Wesołe Miasteczko / Momenty nieuwagi", który odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca 2018 r., o godz. 11.30 w Galerii Promocyjnej i Galerii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Pl. Matejki 13, poziom -1). Ekspozycja towarzyszyć będzie Dorocznej Wystawie Prac Studentów powstałych w krakowskiej ASP w roku akademickim 2017/2018.

W Galerii Promocyjnej swoje prace zaprezentują: Marta Baran, Katarzyna Jarząb, Kamil Emanuel Klonowski, Grzegorz Kozera, Magdalena Sara Krawczyk, Karolina Łukawska, Michał Myszkowski, Alicja Pakosz, Jan Eustachy Wolski, Piotr Zięba.

nie wesole_miasteczko_1

W Galerii Wydziału Malarstwa swoje prace zaprezentują: Józef Robakowski, Maga Sokalska, Grzegorz Sztwiertnia, Wojciech Wilczyk, Joanna Zemanek.

nie wesole_miasteczko_2

Wystawa będzie czynna do 17 czerwca 2018 r., w godz. 11.00-17.00

W wystawie „Momenty nieuwagi” skupiliśmy się na niby-przypadkowych – jednak podejrzewanych o wyższą celowość sytuacjach – które zwykło się zwać dziwnymi zdarzeniami, szczęśliwymi trafami lub też zjawiskami „paranormalnymi”. Wybrane prace zaproszonych artystów budują przestrzeń badań nad naturą „niecodziennych przypadków” i „rozstrzygających momentów”, które decydują o naszym życiu bądź kierunku rozwoju wydarzeń – a których często nie zauważamy, bądź rutynowo lekceważymy.
Interesuje nas fotografia i filmowa rejestracja jako wynik nieoczekiwanego naciśnięcia spustu migawki czy rejestracji z przypadku, odruchu lub „łowieckiego” instynktu. Staramy się wyłuskać coś wartościowego i niepowtarzalnego z rzeczywistości wizualnej niby opatrzonej, niby oswojonej – lecz nieprzemijalnie niepokojącej swoją ukrytą potencjalnością i przyczajonym dynamizmem…

Kuratorzy wystawy: Grzegorz Sztwiertnia, Joanna Zemanek

Wystawa towarzyszyła 27. Miesiącu Fotografii w Bratysławie w grudniu 2017 r.

pikto nie_wesole