W imieniu JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisława Tabisza oraz Pani Dyrektor Galerii Bronowice Aleksandry Rzońcy, serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Białe na białym - prof. J. Orbitowskiemu 1940-2017", który odbędzie się we wtorek, 5 czerwca 2018 r., o godz. 17.30 w Galerii Bronowice (Kraków, ul. Stawowa 61, I piętro).

Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP a zarazem kurator artystyczny Galerii "Akademia w Bronowicach" tak wyjaśnia motywy dotyczące powstania wystawy: "Pomysł wystawy, tej wystawy, pojawił się w odpowiedzi na propozycję pokazania w galerii Akademia w Bronowicach prac rysunkowych studentów Wydziału Malarstwa. Po rozmowie z dr hab. Jakubem Najbartem - kierownikiem Katedry Rysunku na tymże wydziale, została zasugerowana prezentacja dorobku wydziałowego konkursu rysunkowo-obiektowego, poświęconego pamięci niedawno zmarłego prof. Janusza Orbitowskiego (1940-2017). Profesor był wieloletnim pedagogiem Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, który swą działalność dydaktyczną poświęcił nauczaniu rysunku."

bnb

pikto bnb