We wtorek 24 maja 2022 r. zapraszamy na I ECO Kongres, który rozpocznie się o godz. 10.45 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków, ul. Krupnicza 33). Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jest partnerem tego wydarzenia.

Podczas Kongresu mgr Olga Konik – z Wydziału Form Przemysłowych – zaprezentuje wykład "Budowanie umiejętności i relacji jako strategia zrównoważonej konsumpcji". Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa prac studentów z Wydziału Grafiki, Wydziału Architektury Wnętrz, Wydziału Form Przemysłowych i Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.

Eco Kongres to pierwsze w Polsce wydarzenie popularnonaukowe, w trakcie którego przedstawiciele z obszarów naukowych, politycznych, biznesowych oraz lifestylowych
połączą swoje siły w wyzwaniach związanych z nadchodzącym kryzysem klimatyczno-ekologicznym. To początek długofalowej współpracy mającej na celu propagowanie wiedzy, promując ekologiczne rozwiązania zarówno w skali przemysłowej, jak i lokalnej.

Gośćmi specjalnymi będą:

• Marek Kamiński – polski podróżnik ekstremalny, innowator, filozof
  • Paulina Górska – ekoaktywistka i ekoinfluencerka
  • Jürg Burri – Ambasador Szwajcarii w Polsce

Rejestracja na I ECO Kongres odbywa się za pomocą formularza. Wstęp jest bezpłatny.