Konferencja "Dress-Code-Thinking" odbędzie się w dniach 7-9 stycznia 2019 r. w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Budynek Główny, pl. Matejki 13). Będzie to pierwsze wydarzenie rozpoczynającego swoją działalność "Fashion Start-up'a" w ramach projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, oś III szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, działanie 3.5 kompleksowe programy szkół wyższych pt.: "Projektowanie przyszłości - Program Rozwoju Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie".

plakat dress_code_thinking

Konferencja "Dress-Code-Thinking" ma na celu zainicjowanie procesu wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli różnych dziedzin nauki, otoczenia społeczno-gospodarczego jak i niezależnych ekspertów, działających w obszarze nowych technologii w projektowaniu i sprzedaży na rynku fashion. Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru - działająca na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - jako gospodarz wydarzenia wychodzi w ten sposób z inicjatywą realizacji w przyszłości interdyscyplinarnych projektów związanych z branżą mody. Swoje działania rozpoczyna tematem związanym z szeroko rozumianym pojęciem kodu w projektowaniu ubioru (w designie) funkcjonującym w różnych kontekstach i w różnych interpretacjach.

Zakres tematyczny Konferencji "Dress-Code-Thinking":

• kod jako identyfikacja, komunikacja, informacja, inspiracja
  • interdyscyplinarność pojęcia
  • anatomia trendu i jego rola w procesach projektowych
  • kreatywność a kodowanie wyobraźni
  • rynek mody – projektowanie dla marki
  • proces dydaktyczny – proces projektowy
  • social media - kod przyszłości

Prelegentami będą przedstawiciele:

• Uczelni:

- Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

- Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

- Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

- Uniwersytet Jagielloński

- Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi

• Przedsiębiorstw: Click Community, Edrone, Inspiration Trend Analisys, Benericettli SRL, AS&BB Consulting, LPP S.A.: Anna Pyrkosz, Beata Gibała-Kapecka, Małgorzata Czudak, Marcin Furtak, Joanna Pyrkosz-Pacyna, Sidey Myoo, Rahim Blak, Marlena Woolford, Anna Spurek, Agnieszka Król, Dominika Pałucka, Andrzej Głowacki.

Program konferencji dostępny jest na www.

pikto dress