Galeria ASP oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Rotunda" zapraszają na pokaz filmowy, który odbędzie się w środę, 2 marca 2022 r., o godz. 18.00, w sali audiowizualnej ASP, poziom -1 (pl. Matejki 13 lub wejście od ul. Basztowa 18 przez Galerię ASP). Podczas projekcji zaprezentujemy kolejne z nagrodzonych w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima filmy. W tym miesiącu, ze szczególną uwagą polecamy film "Spirits and rocks: an nzoream myth" ("Duchy i skały: azorski mit"), który opowiada o życiu na wulkanicznej wyspie i koresponduje z trwającą w Galerii ASP wystawą "Michał Zawada: Sea of honey".

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program pokazu filmowego:

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE ETIUDA 2021

SILENCE /MILCZENIE

reż. Saara Hakkarainen, prod. Aalto University, Finlandia 2020, 14’39”

Aleksi był nastolatkiem, gdy odkrył w sobie pedofilskie skłonności. W filmie opowiada o głębokiej samotności, nienawiści do siebie oraz poczuciu bycia poza światem od momentu, gdy zdał sobie sprawę, że niektóre aspekty zwykłego życia pozostaną dla niego na zawsze zamknięte.

NAGRODY POZAREGULAMINOWE
Werdykt Jury FICC (Międzynarodowa Federacja Klubów Filmowych)

A FIRECRACKER STORY / WYBUCHOWA HISTORIA

reż. Zhizi Hao, London Film School, Wielka Brytania 2020, 20’27”

W mieście objętym zakazem używania materiałów pirotechnicznych chłopiec szuka fajerwerków, by uczcić nadchodzący Nowy Rok.

WERDYKT JURY STUDENCKIEGO

SPIRITS AND ROCKS: AN AZOREAN MYTH / DUCHY I SKAŁY: AZORSKI MIT

reż. Aylin Gökmen, prod. Universidade Lusófona / Színház- és Filmművészeti Egyetem / LUCA School of Arts, Szwajcaria 2020, 13”37”

Na wulkanicznej wyspie rytm życia mieszkańców przypomina błędne koło: nieustannie ciąży nad nimi groźba kolejnych erupcji i brzemię przeszłych traum. Niektórzy czerpią siłę z mitów i wierzeń, inni demonstrują swoją nieugiętość odbudowując wioski ze skał wulkanicznych.

PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI

SPACEBOY

reż. Veerle De Wilde, Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Gent, Belgia 2020, 22’00”

Max ma sześć lat i odkrywa świat razem ze swoim starszym bratem Billym. Billy niezbyt dobrze rozumie otaczającą rzeczywistość, za to dużo wie o kosmosie.