Zapraszamy na pokaz filmu "Nigdy nie zapomnij kłamać" i spotkanie z reżyserem Marianem Marzyńskim, które odbędzie się 26 lutego 2018 r., o godz. 15.30 w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, pl. Matejki 13.

Marian Marzyński urodzony w Polsce w 1937 roku. Polsko żydowski reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych i telewizyjnych. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierał w Polskim Radiu w latach 50. Równolegle tworzył filmy dokumentalne. Jego twórczość została w dużej mierze zdeterminowana przez żydowskie pochodzenie.

W filmie dokumentalnym "Nigdy nie zapomnij kłamać" (2012) opowiada o własnych dramatycznych przeżyciach z dzieciństwa, a także przywołuje wspomnienie innych żydowskich dzieci, ocalonych - jak on sam - z warszawskiego getta, dzięki pomocy wielu osób. Z Zagłady ocalały również inne dzieci, z którymi reżyser odbył po raz kolejny filmową wędrówkę w czasie.

Nigdy nie_zapomnij_klamac

pikto nigdy_nie_przestawaj_klamac