Od 13 do 30 listopada 2021 r. trwać będzie czwarta edycja Targów Artystów i Dizajnerów "Nówka Sztuka". Wydarzenie odbędzie się w ramach Open Eyes Art Festival i skierowane jest do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy talentów.

Między 13 a 14 listopada spotykamy się stacjonarnie w ASP Kraków oraz online aż do 30 listopada 2021 r. "Nówka Sztuka", czyli młoda polska sztuka i dizajn w najlepszym wydaniu, w jednym miejscu, prosto od artystów! Plakat, grafika, malarstwo, ilustracja, książka, fotografia, design, rzeźba. Dobrze znane Wam z poprzednich edycji nazwiska, ale też niebanalne debiuty.

Targi Artystów i Dizajnerów Nówka Sztuka to nie tylko część wystawiennicza, ale również bogaty program wydarzeń edukacyjnych i towarzyszących. Wykłady, panele dyskusyjne, warsztaty, przegląd portfolio i konsultacje z cenionymi przedstawicielami środowiska twórczego. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pl. Matejki 13.

Sobota, 13 listopada 2021 r.
godz. 11.15

Prawo autorskie w świecie sztuki. Praktyczne aspekty związane z inwestowaniem w sztukę. Wykład Karoliny Wojciechowskiej. Sala warsztatowa.
godz. 12.00
Warsztat: Storytelling w budowaniu relacji. Sala warsztatowa.
Na to wydarzenie obowiązuje limit miejsc. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Storytelling to nic innego jak sztuka opowieści. Poprzez historie poznajemy świat, a świat poznaje nas. Opowieści mają moc łączenia ludzi - o tym właśnie będzie ten warsztat.
Zobaczysz, jak można wykorzystać siłę opowiadania historii do budowania relacji między ludźmi z różnych kultur, środowisk społecznych i doświadczeń zawodowych. Przy okazji nauczysz się w jaki sposób możesz wykorzystać różne narzędzia do współpracy i komunikacji online.
Warsztaty poprowadzi Joanna Nowarska, współzałożycielka Fundacji Spacer i Kiosku, strateżka marki, badaczka i porządny człowiek. Fundacja Spacer to projekt eksperymentalny. Została powołana, aby umożliwić wymianę doświadczeń między twórcami a krakowską publicznością. Poprzez działania Fundacji chcemy otworzyć drzwi do świata kreatywności. Wyobrażamy sobie, że taka otwartość może pomóc twórcom i widzom dowiedzieć się więcej o sobie i nawiązać dialog.
godz. 12.00
Kreatywna Europa - europejskie wsparcie dla sektora kultury i kreatywnego. Wykład online: Kamila Rola-Rebandel, IAM. Aula ASP
godz. 13.00
Twórczość a prawo autorskie. Umowy prawnoautorskie w działaności artystów. Wykład Karoliny Wojciechowskiej. Sala warsztatowa.
godz. 14.00
Sukces za granicą, co oznacza, jak go osiągnąć i jak go utrzymać. Rozmowa z Gosią Kucewicz (Centrala Studio) i Magdaelną Kobus (Dawid Radziszewski Gallery). Prowadzenie: Alicja Głuszek. Aula ASP. Rozmowa skoncentruje się na międzynarodowych projektach artystycznych i promocji sztuki polskiej za granicą. Wspólnie z zaproszonymi ekspertkami postaramy się odpowiedzieć na pytania jak odnaleźć się i odnieść sukces w globalnym świecie sztuki. CENTRALA w tym roku prezentowała projekt Clothed Home, z pracami Alicji Bielawskiej, kuratorowany przez Aleksandrę Kędziorek na London Design Biennale. Kolejna instalacja “Mies’s waterlilies” pojawi się na wiosnę w 2022 roku w Mies van der Rohe Pavillon na International Biennial of Landscape Architecture. Dawid Radziszewski Gallery jako jedyna z Polski była obecna na tegorocznym ArtBasel i paryskim FIAC (Foire internationale d'art contemporain). Prezentowani artyści zostali docenieni przez międzynarodowe media branżowe.
godz. 15.00
Projektant zawodowiec: od pomysłu do marki. Spotkanie z Michałem Drożdżem z Ceramika Paradyż i dyrektorem ds. produktu marki Nowy Styl. Rozmowa z przedstawicielami biznesu o tym, jak wiązać relacje z biznesem, jak samemu realizować i sprzedawać swój pomysł. Sala warsztatowa.
godz. 15.00
Promocja książki: „Książka po okładce. O współczesnym polskim projektowaniu okładek książkowych”.  Rozmowa Przemka Dębowskiego (Wydawnictwo Karakter) z Patrykiem Mogilnickim. Aula ASP.

Warsztaty dla dzieci
godz. 11.30
Świat to ludzie i rzeczy.
Warsztaty tworzenia kolażu.

ONLINE:
godz. 11.00
Przegląd portfolio dla artystów z Dobromiłą Błaszczyk i Sylwią Krasoń, założycielkami i redaktorkami magazynu Contemporary Lynx
Na to wydarzenie obowiązują zapisy.
Zgłoszenia: do 10.11, do godz. 15.00, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 artystów
10 indywidualnych sesji online
2 mentorki
Każda sesja trwa jedną godzinę i prowadzi ją jeden mentor.
13 listopada godz.11.30-14.00
14 listopada godz.11.00-13.00

Program sesji indywidualnej

• Portfolio review – wsparcie w stworzeniu atrakcyjnego portfolio, korekta, porady
  • Artist Statement – pomoc i porada redakcyjna oraz edytorska przy stworzeniu artist statement
  • Poruszanie się po świecie sztuki: udana współpraca z organizacjami artystycznymi, galeriami i innymi profesjonalistami

Niedziela, 14 listopada 2021 r.
godz. 13.00
O kolekcjonowaniu. Rozmowa z Katarzyną Wąs - art advisorką, o pasji, mądrym inwestowaniu, koneserstwie. Prowadzenie: Katarzyna Bik. Aula ASP.
godz. 14.30
Branding, komunikacja w pracy artysty. Wykład Asi Nowarskiej i Alicji Głuszek. Aula ASP.

Warsztaty dla dzieci
godz. 11.30
godz. 14.30

ONLINE:
godz. 11.00
Na to wydarzenie obowiązują zapisy.

10 artystów
10 indywidualnych sesji online
2 mentorki
Każda sesja trwa jedną godzinę i prowadzi ją jeden mentor.
13 listopada godz. 11.30-14.00
14 listopada godz. 11.00-13.00

Program sesji indywidualnej

Mecenasi programu towarzyszącego: Radisson Blu Kraków, Nowy Styl.