Już po raz trzeci zapraszamy wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w projekcie edukacyjnym Artysta – Zawodowiec. W tym roku projekt A – Z to dwa dni zajęć, podczas których poznacie narzędzia i praktyki pomocne w funkcjonowaniu w zawodzie artysty. Wykłady, warsztaty i konsultacje portfolio poprowadzą osoby na co dzień pracujące w polu sztuki: kuratorki i kuratorzy, artystki i aktywiści, producenci wystaw i specjalistki od rynku sztuki.

Aby wziąć udział w projekcie wypełnij do 24 marca formularz zgłoszeniowy.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

WYKŁADY

25 marca (poniedziałek)
godz. 10.00-17.30 (przerwa: 14.00-15.00)

Rynek sztuki
Skąd się wziął rynek sztuki, czym jest i jak działa? Kto sprzedaje i kolekcjonuje sztukę, i dlaczego? Jak wyceniać swoje prace?

Rezydencje artystyczne
Dla kogo są rezydencje i czy faktycznie do czegoś się przydają? Jak z powodzeniem aplikować na rezydencję i jak ją sfinansować?

Lives and works in…
Jak radzą sobie młode polskie artystki za granicą? Czym różnią się zagraniczne uczelnie artystyczne od polskich? Jak wygląda współpraca z galerią zagraniczną? O swoich doświadczeniach opowiedzą artystki, które żyją i pracują za granicą.

Artist-run-space
Krótka historia galerii i inicjatyw prowadzonych przez artystów – na świecie oraz w Polsce. Skąd wśród artystów wzięła się potrzeba samodzielnego prowadzenia galerii? Czy są to inicjatywy z założenia niekomercyjne? Czym się różnią od grup artystycznych? Co artystom i publiczności daje taka forma zrzeszania się?

Internet
Jak pokazywać swoją twórczość w internecie? Jak najlepiej wykorzystać social media do swoich celów? Internet jako miejsce na prezentację portfolio, i jako „przedłużenie” praktyki artystycznej.

Wykłady odbędą się w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Plac Matejki 13).

WARSZTATY - Jak mówić i pisać o swojej twórczości
ograniczona ilość miejsc - obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

26 marca (wtorek), godz. 10.30-12.30

KONSULTACJE PORTFOLIO
Ograniczona ilość miejsc - obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

26 marca (wtorek), godz. 13.00-15.00

Więcej informacji znajdziecie na stronie.

Szczegóły: https://ingart.pl/pl/artysta-zawodowiec
Kontakt: zawodowiec(at)ing-art.pl