W imieniu społeczności studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, zapraszamy do zgłaszania prac, które zostałyby sprzedane w czasie aukcji charytatywnej. Celem akcji jest wsparcie Studentek i Studentów uczelni artystycznych z Ukrainy, cierpiących wskutek konfliktu zbrojnego z Rosją.

W ramach naszej akcji, odbędzie się Aukcja dzieł sztuki, podczas której będą licytowane prace Artystek i Artystów krakowskiej ASP oraz prace Wykładowczyń i Studentek pochodzących z Ukrainy, a obecnie ze względu na konflikt zbrojny, będących stażystkami ASP w Krakowie.

Aukcja odbędzie się podczas Balu Towarzystwa Strzeleckiego Bractwa Kurkowego 29 kwietnia 2022 roku w Hotelu Kazimierz w Krakowie.

Wydarzenie jest objęte patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Andrzeja Bednarczyka.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, NBP Oddział Okręgowy w Krakowie, oraz Towarzystwo Strzeleckie Bractwo Kurkowe.

Regulamin open calla dla studentek, studentów i stażystek naszej ASP dostępny jest tutaj.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Zgłoszenia (na formularzu zgłoszeniowym) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nabór prac trwa od 30 marca do 20 kwietnia 2022 r.

W temacie należy podać: NA ŻÓŁTO I NA NIEBIESKO – zgłoszenie [imię i nazwisko zgłaszającego].

Po zamknięciu open call, jury w składzie: Magdalena Kownacka, dr Agnieszka Jankowska-Marzec, dr hab. Witold Stelmachniewicz prof. ASP, przedstawiciel z Narodowego Banku Polski, przedstawiciel Pedagogów z Ukrainy oraz dwie studentki z samorządu wybierze prace do aukcji.

Będziemy zaszczyceni Państwa czynnym udziałem w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że licznie zgromadzone i wylicytowane prace, pozwolą na wsparcie finansowe Studentek i Studentów z Ukrainy.

Przedstawicielki społeczności studenckiej

Anna Michalik, Anna Zuzela, Oliwia Gabryś